Dlaczego warto zorganizować wesele zimą? – DJ Poznań

Większość par decyduje się na organizację wesela wiosną lub latem, ewentualnie wczesną jesienią. Nie ma się czemu dziwić – to właśnie wtedy jest największa szansa na udaną pogodę, a także zielone plenery. Z drugiej strony – czy wesele zimą to zły pomysł? Oczywiście, że nie. Mało tego, ma całkiem sporo zalet, o czym postaram się was dzisiaj przekonać. Jako DJ z miasta Poznań miałem okazję grać na zimowych weselach – każde wypadło doskonale, a Nowożeńcy byli zachwyceni. Zastanawiacie się, jak to możliwe?

Wiosna i lato – jedyna dobra pora na ślub?

Ci, którzy uważają, że wiosenne lub letnie miesiące zagwarantują im świetną pogodę w dniu ślubu mogą się poważnie zdziwić. Choć to czas najwyższych temperatur, właśnie wtedy istnieją największe szanse na burzową pogodę. Wyobraźcie sobie tylko, co czuje Panna Młoda w pięknej, białej sukni i długim welonie wychodząc z kościoła i widząc taką  „sztormową” aurę…

Dlaczego większość decyduje się na ślub wiosną lub latem? To proste – zima „odstrasza” niskimi temperaturami, koniecznością cieplejszych strojów ślubnych, brakiem możliwości umieszczenia gości na tarasie itp. Czy jednak te przyczyny powinny całkowicie odebrać urok zimowym ślubom?

Sceptyków wesel organizowanych zimą chciałbym przekonać, że to wcale nie taki zły pomysł. Taka uroczystość także może być piękna i udana, a w kilku kwestiach nawet lepsza od ślubu organizowanego w ciepłe dni.

7 zalet zimowego wesela

1. Niższe ceny sal

W niektórych lokalach „poza sezonem” możecie liczyć nawet na 50% zniżkę. Dzięki temu możecie przebierać w salach bankietowych, które w okresie wiosenno-letnim okazałyby się po prostu bardzo drogie.

2. Łatwiejsza organizacja

Decydując się na ślub zimą nie musicie rezerwować sali weselnej na 2 lata wstecz. Czasem można zrobić to z jedynie kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Podobnie będzie z zaplanowaniem terminu w kościele, umówieniem się do fryzjera czy wizażysty itp.

3. Wyjątkowy nastrój

Ślub i wesele możecie połączyć z innymi okazjami, takimi jak Boże Narodzenie, Sylwester czy Walentynki. Takie rozwiązanie na pewno zintensyfikuje emocje w „tym dniu”! Musicie się jednak liczyć z tym, że wesele organizowane w dniu świątecznym może być bardziej kosztowne.

4. Goście bez planów na urlop

Mało kto planuje urlop zimą, dlatego nie będziecie musieli martwić się, że wasze wesele pokryje się z terminami wyjazdów niektórych gości, jak to bywa w okresie wakacyjnym.

5. Nietypowe atrakcje weselne

Podczas wesela zimą możecie zaoferować swoim gościom oryginalne atrakcje, np. kulig czy ognisko.

6. Jeszcze piękniejsze plenery

Sesja zdjęciowa w zielonym parku czy lesie może być piękna. A co powiecie na ślubne zdjęcia w zimowym klimacie? Takimi fotografiami niewiele osób będzie mogło się pochwalić!

7. Niższe ceny usług weselnych

Ceny wszelkich usług ślubnych w tym okresie będą o wiele niższe. Dotyczy to fotografów, barmanów, DJ-ów oraz wodzirejów. Jako wodzirej i DJ z okolic Poznania także zaoferuję atrakcyjne ceny tym parom, które zdecydują się na wesele poza sezonem. Promocje dotyczą nie tylko obsługi muzycznej, ale wszelkich efektów, w tym np. ciężkiego dymu, czy dekoracji światłem. Zainteresowani? Zapytajcie o moją „zimową” ofertę”.

Mam nadzieję, że przekonałem was, że wesele organizowane zimą może być równie znakomite, a nawet lepsze od tego latem. Jeśli tylko przymkniecie oko na niższe temperatury, będzie naprawdę bajecznie. TK Music – DJ Poznań z chęcią pomoże wam uczynić ten dzień jeszcze lepszym – niezależnie od pory roku.