Jak zorganizować poprawiny? – DJ Poznań

Choć dziś już poprawiny nie są tak powszechnym zwyczajem jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu, wciąż wiele Młodych Par decyduje się na ich zorganizowanie. Pytanie tylko: jak powinny wyglądać? Zaplanować drugą, huczną imprezę, a może spokojne spotkanie tylko dla najbliższych? Dziś postaram się doradzić wszystkim tym, których czeka rozwiązanie tego dylematu.

Niemrawe rozmowy, zmęczeni goście z bólem głowy, ospała atmosfera. Czy poprawiny po weselu powinny przypominać krajobraz z pola bitwy? Oczywiście, że nie! Poprawiny, tak jak wesele, zależą tylko wyłącznie od was. Jeśli zaplanujecie je odpowiednio wcześnie, będą znakomitym zwieńczeniem wesela.

Miejsce poprawin – na sali czy w plenerze?

Jeśli zdecydowaliście, że po waszym weselu nastąpią poprawiny, warto dowiedzieć się, ilu gości będzie chciało wziąć nich udział. O taką informację można poprosić już w trakcie zapraszania na uroczystość. Wówczas będziecie wiedzieli, czy potrzebna będzie wam duża sala weselna.

Jeśli bierzecie ślub ciepłą porą, jako miejsce poprawin znakomicie sprawdzi się plener. Jeśli restauracja, w której planujecie wesele dysponuje ogrodem i tarasem, postarajcie się o jego wynajęcie. To idealne miejsca na luźniejszą, nieco mniej zobowiązującą imprezę, jaką są poprawiny. Dodam, że także podczas plenerowych przyjęć możecie zadbać o świetny, imprezowy klimat – jako wodzirej z okolic Poznania zapewnię kompleksowe nagłośnienie i oprawę muzyczną poprawin odbywających się na świeżym powietrzu.

Muzyka i zabawa na poprawinach. Tak czy nie?

Czy na poprawinach powinny odbywać się gry i zabawy weselne? Czy przyda się na nich DJ lub wodzirej? Jako konferansjer z okolic miasta Poznań zauważyłem, że spora część Par Młodych decyduje się na organizację poprawin w imprezowym stylu. Zwykle nie są to tak bardzo huczne zabawy, jak same wesela, jednak goście chętnie korzystają z parkietu nawet dzień po zabawie do białego rana. Dobra muzyka na poprawinach to jedna z części składowych miłej atmosfery, a także możliwość świetnej zabawy dla tych, którzy… jeszcze mają siły.

Poprawiny: oficjalnie, a może „na luzie”?

Zwyczajowo na poprawinach goście zjawiają się ubrani elegancko, jednak nieco mniej oficjalnie niż na samym weselu. Sprawdzają się zwiewne suknie, czy garnitury w stylu codziennym. Dotyczy to również Państwa Młodych, którzy na poprawinach nie pojawiają się już w odświętnych strojach ślubnych.

Uwierzcie jednak, że zdarza się i tak, że na poprawinach wszyscy zjawiają się w jeansach, letnich sukienkach i japonkach. Zwłaszcza, gdy impreza odbywa się w plenerze, w gronie najbliższych osób – to zupełnie normalne i… fajne! Pamiętajcie, że zarówno wesele jak i poprawiny to WASZE dni – spędźcie je tak, jak najbardziej lubicie.

Dodatkowe atrakcje na poprawinach

Pamiętajcie, że poprawiny to jak „ostatnie wrażenie” po waszym weselu – dobrze, jeśli zostaną dobrze zapamiętane. Polecam zadbać nie tylko o dobre miejsce i muzykę, ale i wizualną oprawę przyjęcia.

Na poprawinach doskonale sprawdzą się efekty takie, jak dekoracje światłem, duże ozdobne napisy, dekoracje kwiatowe. Takie szczegóły sprawią, ze wasz weekend zakończy się naprawdę w świetnym stylu, a goście przez długi czas będą go wspominać.

Atrakcje dla dzieci na poprawinach: animator zabaw, wytwornica baniek

Nie zapominajcie o najmłodszych gościach poprawin – w tym dniu warto zapewnić im atrakcje, które pozwolą na ciekawe spędzenie czasu. Aby odrobinę „odciążyć” rodziców brzdąców, pomyślcie o wynajęciu animatora zabaw dla dzieci, który zajmie czas maluchom na co najmniej kilka godzin. Sprawdzi się również wytwornica baniek – zapewniam, że ten gadżet podbije serca maluchów!

Szukacie animatora zabaw dla dzieci, wytwornicy baniek? Skontaktujcie się ze mną – te i inne usługi zagwarantuję wam w okolicach miasta Poznań i wielu innych miejscach w Polsce.

Poprawiny, choć wyróżniają się luźniejszą atmosferą od samego wesela, wciąż pozostają ważną uroczystością. Nie zapominajcie, że także tego dnia wy i wasi goście możecie się znakomicie bawić. Z chęcią pomogę wam w tym, aby zarówno wesele jak i poprawinowe przyjęcie odbyły się po waszej myśli!