DJ na wesele. Kiedy go zarezerwować? – DJ Poznań

Bardzo często spotykam się z pytaniami, kiedy najlepiej zarezerwować termin u DJ-a na wesele. Moja odpowiedź? Im wcześniej, tym lepiej! Niestety, wiele Par Młodych wciąż zabiera się do tego zadania zbyt późno. Dziś parę słów o tym, dlaczego DJ powinien być z wami umówiony na długo przed wyznaczoną datą ślubu.

Restauracja, samochód, sukienka, kościół, sala weselna… przygotowania do ślubu do nie bułka z masłem. Przygotowując ślub musicie pomyśleć o naprawdę wielu kwestiach. Które warto załatwić na samym początku? Między innymi – udaną oprawę muzyczną, czyli rezerwację DJ-a na wesele.

DJ na wesele Poznań. Kiedy rezerwować termin?

Niektórzy mogą być zdziwieni tym, jak rozchwytywani są dziś weselni DJ-e. Często odnoszę wrażenie, że ich popularność znacznie przerosła tradycyjne, klasyczne kapele. Rezerwacja na kilka miesięcy przed ślubem może okazać się czymś niewykonalnym. Dobrego DJ-a warto zarezerwować na rok, a nawet dwa lata przed przyjęciem weselnym. Zaskoczeni? Postaram wam się wyjaśnić, dlaczego DJ to jedna z tych kwestii, o której powinniście pomyśleć na samym początku przygotowań.

Jak wybrać DJ-a na wesele w gąszczu ofert?

Po pierwsze, sporo czasu zajmie wam poszukiwanie tej właściwej osoby. Jeśli nie chcecie, aby DJ jedynie stał i puszczał muzykę, a był raczej „mechanizmem napędowym” waszej imprezy, musicie przyłożyć się do jego wyboru. Rozchwytywani DJ-e planują swoją pracę na lata do przodu – to całkowicie normalne. Jeśli zdecydujecie się na usługi fachowca, musicie umówić się z nim jak najszybciej.

Najpierw DJ, potem termin ślubu?

Jeśli kompletnie nie wiecie, jak zabrać się do organizacji weselnych atrakcji podpowiem, że o dogodny termin w którymś z kościołów lub urzędów stanu cywilnego jest o wiele prościej, niż w przypadku dobrego DJ-a. Radzę, aby pierwsze kroki skierować ku wyborowi właściwego miejsca restauracji i osoby, która zajmie się oprawą muzyczną. Wszystko inne na pewno załatwicie na czas!

DJ na wesele, a czasochłonne formalności

DJ na wesele po krótkiej rozmowie stwierdził, że po prostu przyjdzie i zagra na waszej imprezie? Lepiej przemyślcie ten wybór. Żaden specjalista nie podchodzi do swojej pracy powierzchownie. Dobry DJ na Waszą imprezę powinien choć odrobinę was poznać i dowiedzieć się, jacy goście będą z wami w dniu ślubu. Jeśli nie padną z jego strony żadne pytania, szanse na udaną imprezę niestety maleją.

Oznacza to, że umowa z dobrym DJ-em wiąże się z formalnościami i „badaniem” waszych potrzeb. Nie zawsze musi dojść do osobistego spotkania, jednak zapewniam was, że fachowiec musi poświęcić odrobinę czasu na przygotowanie się do imprezy – w tym wypadku „spontan” nie zawsze się sprawdza. Weźcie to pod uwagę podczas poszukiwań!

Po co ten stres?

Wreszcie – kwestia przedślubnej gorączki. Każdy, kto organizował ślub doskonale wie, że dopilnowanie wszystkiego przysparza naprawdę sporo nerwów. Jeśli zdecydujecie się na umówienie dobrego DJ-a ze sporym wyprzedzeniem, oszczędzicie sobie niepotrzebnego stresu. Muzyka i zabawa to najistotniejsze czynniki wesela, bez których nikt nie będzie wspominać go dobrze. Znajdźcie odpowiedniego DJ-a odpowiednio wcześniej i… przestańcie się martwić!

DJ na wesele: podsumowanie

Jeśli szukacie DJ-a na wesele w okolicach miasta Poznań, serdecznie zapraszam do kontaktu. Mam wolne terminy na lata 2020-2021 (choć ich ilość sukcesywnie się zmniejsza!). Z radością pomogę wam zorganizowaniu udanej oprawy muzycznej wesela tak, by przygotowania do tego ważnego dnia były dla was czystą przyjemnością.