Muzyka na wesele – jaka będzie najlepsza?

Jaki jest klucz do udanego wesela? To proste: doskonała zabawa. Jej nieodłącznym elementem jest muzyka, która porwie do tańca każdego z gości. Pytanie tylko – jaki repertuar dobrać? Dziś radzę, jaka muzyka na wesele sprawdzi się najlepiej – i to w większości przypadków.

Dobór odpowiedniego repertuaru muzycznego to bezwzględnie jeden z najważniejszych elementów każdego wesela. Wyobrażasz sobie przyjęcie bez muzyki? To ona, wraz z dobrym DJ-em, porywa gości do zabawy na długie godziny. Uważam, że tak ważna kwestia nie powinna być dziełem przypadku – zdecydowanie odradzam „zatrudnianie” któregoś z weselnych gości w roli DJ-a (nawet, jeśli w tej roli sprawdzał się nieźle na każdej imprezie), czy też zajmowanie się tą kwestią samodzielnie, jeśli jesteś przyszłym małżonkiem lub małżonką. Pomoc doświadczonego konferansjera weselnego i chłodne spojrzenie na problem repertuaru, może się okazać nieocenioną pomocą.

Jaka muzyka na wesele? 5 moich rad

1. Muzyka, którą lubią goście

Dzięki dobrej muzyce, wasi goście weselni zapamiętają imprezę na długo. Jednak jak dobrać utwory tak, by bawił się do nich zarówno 20-latek jak i 60-latek? To proste – postawcie na znane i lubiane hity, np. coś z lat 80. Trudno o kogoś, kto z chęcią nie zatańczy do utworów Abby, Modern Talking czy Michaela Jacksona. Jeśli chcecie, by repertuar był w miarę uniwersalny, radzę zrezygnować z gatunków, które trafią tylko do ograniczonej grupy gości (np. mało popularny rap, ciężki metal itp.). Dobrze, jeśli na waszym weselu z głośników wybrzmi również nieco modnych nowości.

2. Muzyka na wesele, którą kochacie wy

Macie podobny gust muzyczny? To świetnie – poproście DJ-a, by zagrał kilka kawałków bliskich waszym sercom. Jeśli jest to muzyka mało znana, lepiej nie przesadzać z jej ilością – nie chcecie przecież bawić się na parkiecie jako jedyni.

3. Coś wolnego, coś szybszego

Dobry DJ ułoży repertuar weselny nieprzypadkowo. Idealnie, jeśli weselna muzyka jest żwawa i zachęcająca do zabawy, jednak co jakiś czas powinien pojawić się utwór do tzw. przytulańca – tak, aby nieco ostudzić atmosferę.

4. Muzyka do śpiewu

Nieśmiertelne hity, które większość gości zna, stwarzają dobrą okazję do wspólnego śpiewania. Sprawdzą się przede wszystkim polskie klasyki (np. Budka Suflera, Perfect, Manaam), ale i słynne piosenki zagranicznych zespołów.

5. Disco polo na weselu – tak czy nie?

Sami chcielibyście je pominąć, jednak czujecie, że niektórzy goście niesamowicie ucieszą się, gdy disco polo wybrzmi z głośników? Wyjścia są dwa: albo skupicie się tylko na własnej wizji weselnego repertuaru i zapomnicie o tym gatunku, albo wpleciecie do playlisty kilka klasyków z polskich ślubów. Jeśli poprzestaniecie na 2-3 kawałkach typu „Jesteś szalona”, ścieżka muzyczna wesela nie ucierpi. Jeśli jednak zależy wam na eleganckim klimacie i repertuarze, który przypadnie do gustu każdemu, odradzam większe ilości piosenek disco polo.

W konstruowaniu weselnego repertuaru muzycznego, kierujcie się swoim gustem, jednak nie zapominajcie o różnych upodobaniach waszych gości. Pomoc profesjonalnego DJ-a w tym przypadku okaże się nieoceniona – wspólnie sprawimy, że dzięki świetnej muzyce wasi goście zapamiętają ten ślub na długo!