DJ na wesele czy kapela: co wybrać?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że muzyka jest gwarantem udanego wesela. Niezależnie od stylu, w jakim go urządzacie – ona musi się pojawić. Przed parą młodą organizującą najważniejsze w życiu przyjęcie pojawia się dylemat: DJ na wesele, a może zespół? Co wybrać? Mam dla was kilka rad, popartych moich doświadczeniem.

DJ na wesele kontra zespół

Wciąż nie brakuje tradycjonalistów, którzy na swoje wesele decydują się zamówić specjalną kapelę. Nie ma w tym niczego złego – trzeba przyznać, że muzyka grana na żywo ma swój urok i klimat. Kapela weselna to rozwiązanie, które najczęściej zyskuje poparcie starszej części gości, którym zależy na zabawie w nieco „ludowym” stylu. Z drugiej jednak strony, zauważam, że DJ na wesele jest opcją wybieraną znacznie częściej. Dlaczego? Powodów takiej decyzji może być sporo. Poznajcie te, które mnie wydają się tymi najczęstszymi.

Kwestia repertuaru

Jako DJ na wesele w mieście Poznań, oferuję niemal nieograniczony repertuar muzyczny. Posiadam ogromne ilości nośników z legalnych źródeł, dlatego na waszym weselu, zagram właściwie wszystko, co się wam zamarzy. Rockowe ballady? Disco i lata 80-te? A może popularne hity? Wystarczy, że poznam wasze gusta, a oprawa muzyczna wesela trafi w nie w stu procentach.

Choć zespoły weselne również mogą zagrać wiele, należy wziąć pod uwagę, że nie ma możliwości, aby w ich repertuarze znalazły się tysiące piosenek. Zwykle ilość ta ogranicza się do około 200 utworów, które zespół zna i może zagrać w ramach umowy. Utwory, których nie grają na co dzień, zwykle podlegają dodatkowej opłacie.

Nowoczesny klimat

Parom młodym coraz rzadziej zależy na weselu stricte tradycyjnym. DJ na wesele zmieni klasyczne przyjęcie w nowoczesną zabawę, która przypadnie do gustu przede wszystkim rówieśnikom nowożeńców.

Podczas jednego z wesel z DJ Quizem – dobrym znajomym

DJ łaskawszy dla portfela

Dobry DJ na wesele będzie wyborem tańszym niż kilkuosobowy zespół. To w końcu proste – DJ prawie zawsze działa sam, zaś zespół liczy kilka osób. Oczywiście, cena usług DJ’a na wesele jest uzależniona od jego doświadczenia, sprzętu i napiętego grafiku, jednak gwarantuję – w większości przypadków, będzie on rozwiązaniem bardziej ekonomicznym.

Dobry DJ na wesele = umiejętności + sprzęt

DJ DJ-owi nierówny. Z tego względu, zanim znajdziecie „tego jedynego”, przeprowadźcie małe śledztwo; warto poruszyć temat wśród znajomych-nowożeńców bądź po prostu poszukać w internecie. Tutaj dowiesz się, czym kierować się przy wyborze DJ-a na wesele.

Jestem przekonany, że renomę DJ-a tworzą dwa elementy: umiejętności oraz dobry sprzęt. W tym pierwszym, zawierają się składniki takie, jak dobry kontakt z bawiącymi się ludźmi, dokładność. Jakość sprzętu grającego także nie pozostaje bez znaczenia: jako posiadacz dobrego zestawu grającego, konsolety,  miksera i mikrofonów, które zagrały ze mną na niejednym weselu, jestem o tym przekonany!

Gdy babcia woli zespół…

Boisz się, że DJ nie przypadnie do gustu starszym uczestnikom wesela? Bez obaw – jako DJ na wesele z miasta Poznań, miałem okazję zagrać na niejednym przyjęciu, gdzie nie brakowało seniorów. Zapewniam, że doskonale potrafią bawić się do starych i lubianych hitów brzmiących ze sprzętu DJ-a. Sekretem jest tu uśmiech, otwartość i kontakt ze wszystkimi uczestnikami przyjęcia. Ponadto, wasze wesele może być doskonałą okazją ku temu, by przekonać rodziców i dziadków do nowszych form zabawy.

Wybór należy do ciebie

Jeśli zależy ci na rozwiązaniu wygodniejszym, tańszym, ale i bardziej wszechstronnym DJ na wesele to doskonały wybór. Interesuje cię DJ na wesele w mieście Poznań lub innych zakątkach Polski? Skontaktuj się ze mną – na pewno się nie zawiedziesz.