Zabawy i konkursy weselne: o tym musisz pamiętać!

Wystarczy zastanowić się nad znaczeniem słowa „wesele” by zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi. Ma być wesoło, gwarnie i beztrosko – w tym dniu nie ma miejsca na smutki! Para Młoda, podczas planowania przebiegu tego ważnego dnia, ma przed sobą nie lada zadanie – wesele powinno być niezapomniane nie tylko dla nich, ale i dla wszystkich gości. Nieocenioną pomocą okażą się więc zabawy i konkursy weselne – najlepiej w wykonaniu osoby, która na ich wymyślaniu „zjadła zęby”.

Zabawy i konkursy weselne. Hit czy kit?

Choć coraz więcej osób decyduje się na wesele zorganizowane w dobrym guście, nie da się ukryć, że równie wielu typowe „polskie wesele” kojarzy się z… kiczem. Dotyczy to przede wszystkim zabaw weselnych, które w niejednym uczestniku uroczystości wzbudziły poczucie wstydu czy zażenowania. Czy naprawdę o to w tym chodzi?

Wychodzę z założenia, że każdy gość weselny ma prawo mieć innego rodzaju poczucie humoru i granicę dobrej zabawy. Aby zabawy i konkursy weselne okazały się naprawdę świetną rozrywką, nie powinny gorszyć i wprowadzać w poczucie zakłopotania żadnego z gości. W związku z tym, z dumą dołączam do tych wodzirejów, którzy stawiają na zabawy i konkursy weselne niegorszące, kreatywne, a przy tym – sprawiające mnóstwo frajdy. To sposób na to, by wasze wesele było wystrzałowe, a zarazem gustowne.

Wesele jest dla waszych gości!

Powiedzenie „ślub jest dla Młodych – wesele dla gości”, wcale nie jest dalekie od prawdy. Wesele warto potraktować jako formę podziękowania ważnym w waszym życiu osobom za to, że z wami są. Każdy gość na zabawie powinien czuć się komfortowo. Ustalając z konferansjerem plan zabaw i konkursów weselnych miejcie na uwadze, że na waszym ślubie będą nie tylko rówieśnicy, z którymi przeżyliście niejedną, szaloną imprezę. To święto, w którym uczestniczą także rodzice, dziadkowie, a  nieraz i dzieci. To ważne, aby każdy element wesela był dostosowany do ogółu. Dobry organizator zabaw i konkursów weselnych poda takie propozycje rozrywek, które dopasują się do każdego towarzystwa.

Zabawy i konkursy weselne, a wodzirej

Pomysł i organizacja zabaw oraz konkursów na weselu, powinny leżeć w gestii konferansjera. Dobry wodzirej pomoże wam wybrać takie zabawy i konkursy weselne, które idealnie wpasują się w klimat, jakiego oczekujecie na waszym weselu. Jedni stawiają na zabawy polegające na sprawności fizycznej; inni wolą kreatywne konkursy, w których w ruch należy wprawić logikę. Jako wodzirej z wieloletnim doświadczeniem, pomysłami na zabawy i konkursy weselne „sypię jak z rękawa”. Czego to zasługa? To proste: poznałem setki, jeśli nie tysiące osób, z różnymi gustami i poziomami humoru. Wiem także, jak dużą rolę odgrywa konferansjer w trakcie ich prowadzenia: nieraz pełniąc rolę sędziego, ale przede wszystkim kogoś, kto wie, jaką zabawę zorganizować w danym momencie wesela.

Jesteście ciekawi, jakie zabawy i konkursy weselne mam do zaoferowania? Gwarantuję, że nie spotkaliście ich nigdzie indziej, a wasi goście będą nimi zachwyceni. Ale o tym najlepiej porozmawiajmy w cztery oczy!