Jak przygotowuję się do imprezy? Kulisy pracy wodzireja z miasta Poznań

Jak przygotowuję się do imprezy? Kulisy pracy wodzireja z miasta PoznańCzy wodzirej przyjeżdża na wesele „z marszu” bez żadnego przygotowania? Czy techniczna realizacja wesela jest prosta? Jeśli zastanawiają cię te kwestie, zapraszam do lektury mojego kolejnego wpisu. Dziś kilka słów o ostatnich chwilach przed imprezą, z punktu widzenia wodzireja z Poznania.

Na samym początku zaznaczę, że z wiadomych względów nie zdradzę tu dokładnych szczegółów tego, jak przygotowuję się do mojej pracy. Jesteś ciekawy, jak planuję gry i zabawy weselne? Jak zaznaczam najistotniejsze elementy przyjęcia? Spokojnie – dowiesz o tym na etapie realizacji imprezy weselnej, gdy spotkamy się osobiście!

Po pierwsze: dobry odpoczynek

Każdy z nas wybierając się do pracy, powinien być właściwie wypoczęty. W przypadku konferansjera weselnego, sprawa jest nieco bardziej skomplikowana – gdy przede mną pojawia się wyzwanie w postaci całonocnej imprezy, baterie naładować należy naprawdę solidnie. Stawiam na odpowiedni relaks już na dzień, dwa przed weselem – aby mieć pewność, że zjawię się w pracy z odpowiednią dawką energii i „otwartą” głową.

Wszystko w planie, a może „spontan”?

Wcale nierzadko spotykam się z twierdzeniem, że wodzireje przychodzą na wesele bez większych przygotowań. Nic bardziej mylnego! Przed każdą imprezą czekają mnie godziny dostosowywania sali weselnej do oczekiwań Państwa Młodych. Oto niektóre z zadań, które muszę zrealizować przed każdym z wesel.

Krótka myśl o scenariuszu wesela

Podczas imprez weselnych, wiele wspaniałych momentów wydarza się zupełnie nieoczekiwanie. Mimo to, muszę być przygotowany na każde okoliczności. Jeszcze przed rozpoczęciem imprezy staram się poświęcić chwilę na myśl o zaplanowanych z Młodymi grach i zabawach czy niespodziankach, które pojawią się w tym ważnym dniu. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik!

Kwestia nagłośnienia

Absolutna podstawa to próba dźwięku przed każdą imprezą. Warto pamiętać, że dźwięk jest falą, która w każdym pomieszczeniu rozprzestrzenia się zupełnie inaczej, dlatego manewruję nim różnorodnie podczas każdego z wesel. Konieczne jest dokładne sprawdzenie nagłośnienia oraz mikrofonów – tak, aby muzyka sprawiała gościom prawdziwą radość, a mój głos był odpowiednio słyszalny.

Dostosowanie efektów świetlnych

Dekoracje światłem, które oferuję moim klientom, to nie elementy działające automatycznie i powtarzalnie. Efekty świetlne dostosowuję indywidualnie do sali weselnej – liczy się jej rozmiar, wysokość, a nawet układ. Intensywność światła, nasycenie jego koloru, czy obszaru, w którym światło „pracuje” – to wszystko ma znaczenie. Dobrze zaplanowane efekty świetlne mogą wpływać na emocje gości, dlatego jeszcze przed rozpoczęciem imprezy kontroluję, czy światło sprawdza się nienagannie, a co najważniejsze – czy sprawia odpowiednio piorunujące wrażenie.

Ustawienie wyposażenia

To, w których miejscach znajdą się odpowiednie urządzenia, nie pozostaje bez znaczenia. Jeszcze przed pojawieniem się Młodych oraz gości na sali weselnej, zajmuję się właściwym rozstawieniem elementów generujących efekty specjalne (a więc np. wytwornic dymu), jak również ustawieniem stołu DJ-a.

Jesteś ciekaw szczegółów mojej pracy? Jeśli poszukujesz wodzireja z okolic miasta Poznań, skontaktuj się ze mną. Z chęcią zdradzę ci moje sposoby na wystrzałowe wesele!