Jak zorganizować podziękowania dla rodziców?

Podziękowania dla rodziców powinny być momentem podniosłym i pełnym wzruszeń. Jestem przekonany, że niemal każda, przyszła Młoda Para, będzie borykać się z problemem – jak zrobić to naprawdę wyjątkowo? Jak pokonać nieco niezręczne sytuacje? Dla przyszłych Nowożeńców mam kilka rad, popartych własnym doświadczeniem.

Podziękowania dla rodziców – wyjątkowy punkt wesela

Rodzice w życiu większości osób odgrywają ogromną rolę. To oni w dużej mierze kształtują twój charakter i to, kim dziś jesteś. Rodzice twojego partnera z kolei sprawili, że jest tą osobą, którą postanowiłeś poślubić. Czy to nie wystarczające powody do szczerych podziękowań?

Rodzice Państwa Młodych, w zdecydowanej większości przypadków, bardzo angażują się w przygotowania do ślubu. Nie mam na myśli tylko kwestii finansowej – cenna rada i wsparcie w trudniejszych momentach to coś zdecydowanie ważniejszego.

Podziękowania dla rodziców są zwyczajem głęboko zakorzenionym w polskiej tradycji weselnej. Jeśli byłeś na wielu weselach w swoim życiu, musisz przyznać, że w większości wyglądają bardzo podobnie… jak zatem sprawić, by wasi rodzice byli nimi naprawdę zaskoczeni?

Odpowiedni moment

Podziękowania dla rodziców powinny odbyć się w odpowiednim momencie wesela. Niekoniecznie na jego początku – kiedy emocje szaleją i niełatwo o stres, ale też nie na samym końcu – kiedy górę może brać zmęczenie. Przy całonocnej imprezie, optymalnym momentem na podziękowania będzie czas przed oczepinami lub tuż po nich.

Oprawa muzyczna

„Cudownych rodziców mam” i taniec w kółeczku, to znany chyba wszystkim scenariusz… może warto postawić na coś bardziej oryginalnego? Korzystając z mojego wsparcia w trakcie wesela, możesz liczyć na podziękowania dla rodziców, które zaskoczą wszystkich gości.

Gdy sytuacja jest niezręczna…

Życie pisze różne scenariusze. Czasem rodzice jednej ze stron są po rozwodzie, w innym przypadku bywa, że któryś z rodziców już nie żyje. W takich momentach, powinniście dopasować podziękowania dla rodziców do aktualnej sytuacji. Gdy któraś z par nie pała do siebie sympatią, lepiej nie nakłaniać ich do wspólnego tańca. W razie nieobecności któregoś rodzica, warto ciepło wspomnieć jego imię. Jeśli wasi rodzice są osobami bardzo nieśmiałymi, możecie podziękować im na osobności – to także będzie w dobrym guście!

Jaki prezent dla rodziców?

Prezenty dla rodziców to kwestia zależna od zasobności portfela. Jedni stawiają na zagraniczne wycieczki, inni – na kosze prezentowe. Osobiście, gorąco polecam prezenty, które zostaną z waszymi rodzicami na zawsze – np. okazjonalny dyplom dla najlepszego taty, spinki do mankietów, biżuterię czy album ze zdjęciami. Możliwości jest sporo!

Filmik czy mowa „na żywo”?

Filmiki dedykowane rodzicom to pomysł wciąż modny i popularny. Jeśli macie pomysł na taką realizację, warto wdrożyć ją w życie – emisja filmu miło zaskoczy nie tylko rodziców, ale i resztę gości. Filmik z podziękowaniami, można zastąpić płomienną przemową z podziękowaniami.

Podziękowania dla rodziców powinny być chwilą pełną pozytywnych emocji. Z chęcią zdradzę ci moje pomysły na przepiękną aranżację tej ważnej chwili, co sprawi, że twoje wesele będzie niezapomniane!