Najlepsze piosenki na pierwszy taniec

Pierwszy taniec to jeden z najbardziej wzruszających momentów każdego wesela. Nie obędzie się bez wyjątkowego utworu, który już na zawsze będzie kojarzył się wam z tą chwilą. Czy piosenka na pierwszy taniec musi być „oklepana”? Oczywiście, że nie! Mam dla was kilka niebanalnych propozycji. Sprawdźcie najlepsze piosenki na pierwszy taniec!

Pierwszy taniec to ten moment wesela, który musi być dopracowany w każdym szczególe. Znaczenie mają wasz układ, efekty specjalne oraz oczywiście muzyka, która będzie towarzyszyła tej chwili. Jako DJ z wieloletnim doświadczeniem sądzę, że to właśnie utwór muzyczny w tym momencie odgrywa najważniejszą rolę. Pomylicie kroki? Trudno – raz się żyje. Efekty specjalne zaprą dech w piersiach gości, ale wy, w stresie, możecie ich nawet nie zauważyć. Co innego dobrze dobrany utwór muzyczny – on już do końca wspólnego życia będzie kojarzył wam się z waszym weselem. Właśnie dlatego wyselekcjonowałem dla Was najlepsze piosenki na pierwszy taniec!

Piosenka na pierwszy tanie powinna być „wasza”

Mógłbym wymienić całkiem sporą listę piosenek, które wciąż wybierane są do pierwszego tańca przez setki par i które można uznać za „oklepane”. Zgodnie z dewizą mówiącą, że o gustach się nie dyskutuje, nie skupię się na nudnych w mojej ocenie utworach. Zdradzę wam za to, jaką piosenkę wybrać wybrać, aby pierwszy taniec był naprawdę niezapomnianą chwilą.

Najlepiej, jeśli podczas wyboru piosenki, do której zatańczycie, będziecie kierować się tymi kryteriami:

  • Wspólny gust muzyczny. Wiadomo – nie zawsze łączy on zakochanych ludzi, jednak na pewno znajdziecie piosenkę, którą polubicie oboje.
  • Piosenka, która przywołuje wspomnienia. Pierwsze wspólne wakacje, wyjątkowa randka? Jeśli któryś z utworów mile wam się kojarzy, wykorzystajcie go.
  • Dopasowanie do tańca. W zależności od tego, czy zdecydujecie się na walca, tango czy rock and rolla, musicie wybrać utwór o odpowiednim tempie.

Wizualna oprawa pierwszego tańca

Najlepsze piosenki na pierwszy taniec

Pierwszy taniec będzie jeszcze piękniejszy, gdy zadbacie o efekty specjalne. Polecam wypróbować przede wszystkim ciężki dym, który pozwoli wam na bajeczny taniec w chmurach, a także ukryje niedostatki w tanecznych umiejętnościach. Dekoracje światłem stworzą romantyczny, wyjątkowy klimat. Na imprezach weselnych w moim wykonaniu, proponuję nowożeńcom romantyczny taniec z płonącą świecą.

Najlepsze piosenki na pierwszy taniec – 10 propozycji

Czas na propozycje piosenek, które sprawdzą się podczas pierwszego tańca. W rankingu znajdziecie opcje idealne dla różnych gustów muzycznych, ale i tańców w rozmaitym tempie. Mam nadzieję, że znajdziecie tu utwór idealny dla siebie.

1. Unchained Melody”, The Righteous Brothers

2. „One year of love”, Queen

3. „Ain’t No Mountain High Enough”, Marvin Gaye & Tammi Terrell

4. „Give me love”, Ed Sheeran

5. „For you”, Liam Payne, Rita Ora

6. „Your love is king”, Sade

7. „What The World Needs Now Is Love”, Jacke DeShannon

8. „Someone like you’, Van Morrison

9. „Stay with me”, Sam Smith

10. „Nobody does it better”, Carly Simon

Znaleźliście już swoją, idealną piosenkę na pierwszy taniec? Teraz wystarczy zadbać o wyjątkową aranżację tego momentu, w czym chętnie wam pomogę!