Jak zorganizować podziękowania dla rodziców?

To wyjątkowy, wzruszający moment… Jestem przekonany, że niemal każda, przyszła Młoda Para, będzie borykać się z problemem – jak zorganizować podziękowania dla rodziców, aby były wyjątkowe? Jak pokonać nieco niezręczne sytuacje? Dla przyszłych Nowożeńców mam kilka rad, popartych własnym doświadczeniem.

Podziękowania dla rodziców – wyjątkowy punkt wesela

Rodzice w życiu większości osób odgrywają ogromną rolę. To oni w dużej mierze kształtują twój charakter i to, kim dziś jesteś. Rodzice twojego partnera z kolei sprawili, że jest tą osobą, którą postanowiłeś poślubić. Czy to nie wystarczające powody do szczerych podziękowań?

Rodzice Państwa Młodych, w zdecydowanej większości przypadków, bardzo angażują się w przygotowania do ślubu. Nie mam na myśli tylko kwestii finansowej – cenna rada i wsparcie w trudniejszych momentach to coś zdecydowanie ważniejszego.

Podziękowania dla rodziców są zwyczajem głęboko zakorzenionym w polskiej tradycji weselnej. Jeśli byłeś na wielu weselach w swoim życiu, musisz przyznać, że w większości wyglądają bardzo podobnie…zatem jak zorganizować podziękowania dla rodziców, aby byli nimi naprawdę zaskoczeni?

Odpowiedni moment

Podziękowania dla rodziców powinny odbyć się w odpowiednim momencie wesela. Niekoniecznie na jego początku – kiedy emocje szaleją i niełatwo o stres, ale też nie na samym końcu – kiedy górę może brać zmęczenie. Przy całonocnej imprezie, optymalnym momentem na podziękowania będzie czas przed oczepinami lub tuż po nich.

Oprawa muzyczna

„Cudownych rodziców mam” i taniec w kółeczku, to znany chyba wszystkim scenariusz… może warto postawić na coś bardziej oryginalnego? Korzystając z mojego wsparcia w trakcie wesela, możesz liczyć na podziękowania dla rodziców, które zaskoczą wszystkich gości.

jak zorganizować podziękowania dla rodziców

Gdy sytuacja jest niezręczna…

To chyba najczęstsza zagwozdka par które zastanawiają się, jak zorganizować podziękowania dla rodziców. Życie pisze różne scenariusze. Czasem rodzice jednej ze stron są po rozwodzie, w innym przypadku bywa, że któryś z rodziców już nie żyje. W takich momentach, powinniście dopasować podziękowania dla rodziców do aktualnej sytuacji. Gdy któraś z par nie pała do siebie sympatią, lepiej nie nakłaniać ich do wspólnego tańca. W razie nieobecności któregoś rodzica, warto ciepło wspomnieć jego imię. Jeśli wasi rodzice są osobami bardzo nieśmiałymi, możecie podziękować im na osobności – to także będzie w dobrym guście!

Jaki prezent dla rodziców?

Prezenty dla rodziców to kwestia zależna od zasobności portfela. Jedni stawiają na zagraniczne wycieczki, inni – na kosze prezentowe. Osobiście, gorąco polecam prezenty, które zostaną z waszymi rodzicami na zawsze – np. okazjonalny dyplom dla najlepszego taty, spinki do mankietów, biżuterię czy album ze zdjęciami. Możliwości jest sporo!

Filmik czy mowa „na żywo”?

Filmiki dedykowane rodzicom to pomysł wciąż modny i popularny. Jeśli macie pomysł na taką realizację, warto wdrożyć ją w życie – emisja filmu miło zaskoczy nie tylko rodziców, ale i resztę gości. Filmik z podziękowaniami, można zastąpić płomienną przemową z podziękowaniami.

Podziękowania dla rodziców powinny być chwilą pełną pozytywnych emocji. Z chęcią zdradzę ci moje pomysły na przepiękną aranżację tej ważnej chwili, co sprawi, że twoje wesele będzie niezapomniane!