Jak zorganizować piękny ślub w plenerze? – Wodzirej Poznań

Śluby plenerowe w Polsce jeszcze do niedawna były rzadkością. Dziś z trendu płynącego zza oceanu decyduje się skorzystać coraz więcej Par Młodych. I całe szczęście, bo ślub w plenerze może być naprawdę pięknym przeżyciem! Kto powinien się na niego zdecydować? I jak zaplanować go doskonale, od A do Z?

Ślub plenerowy. Kiedy warto go zorganizować?

 • Ślub w plenerze to świetna alternatywa dla uroczystości odbywającej się w Urzędzie Stanu Cywilnego. Przyznajmy szczerze – trudno o USC, który swoim wyglądem i wielkością zadowoli absolutnie każdą parę. Nie powinno dziwić, że narzeczeni nie chcą mówić sobie „tak” w nudnych, przywołujących skojarzenia z urzędnikami miejscach.
 • Decydując się na ślub plenerowy możecie zaplanować go praktycznie wszędzie. Las, park, altana przed salą ślubną – wszystkie chwyty dozwolone. Niektórzy urzędnicy zgadzają się nawet na udzielenie ślubu na dachu wieżowca, basenie czy lodowisku.
 • Czy ślub kościelny-plenerowy wchodzi w grę? To kwestia bardzo indywidualna. Wiem z doświadczenia, że nie każda parafia wyrazi zgodę na zorganizowanie takiej uroczystości.

Idealny ślub plenerowy: o tym musicie pamiętać

O wasz ślub w sali ślubów USC w większości zatroszczy się Urząd. Gdy uroczystość ma się odbyć w plenerze, jej zaplanowanie jest po waszej stronie.

 • Najważniejsze jest zapewnienie godnego miejsca urzędnikowi. Mowa o stole/biurku, krześle, a także miejscu, w którym zawiśnie godło RP. Przed stanowiskiem urzędnika powinny pojawić się krzesła dla was i waszych świadków.
 • Oczywiście, powinniście zadbać o odpowiednią ilość krzeseł dla gości. Nie jest to obowiązkowe, jednak warto pomyśleć o tych, którzy w trakcie trwania uroczystości woleliby siedzieć, niż stać (np. goście starsi czy dzieci).
 • Nawet, gdy sprawdzicie pogodę dzień przed ślubem i będzie zapowiadało się wyśmienicie, wszystko może się zdarzyć. Dobrze jest mieć w zapasie namiot, który ochroni weselników przed ewentualnym deszczem.
 • Kolejną, istotną kwestią jest nagłośnienie. Na zewnątrz dźwięk rozchodzi zupełnie inaczej, dlatego jeśli chcecie, aby słowa urzędnika i wasze były doskonale słyszalne, skorzystajcie z oferty profesjonalnego nagłośnienia ślubów plenerowych. Skontaktujcie się ze mną – chętnie pomogę.

Plenerowe wesele – alternatywa dla imprezy na sali

Skoro ślub w plenerze, to czemu nie weselne przyjęcie?. W Polsce plenerowe wesele nie jest wciąż aż tak popularne, jak na Zachodzie – a szkoda, bo to rozwiązanie ma całkiem sporo zalet!

Jak zorganizować wesele w plenerze?

 • Znajdźcie odpowiednie miejsce. Wiele restauracji dysponuje dużymi tarasami i terenami zielonymi, które bez problemu można wynająć zamiast zwykłej sali weselnej.
 • Zadbajcie o funkcjonalności, a więc m. in. dobry parkiet, namiot.
 • Ponownie warto pomyśleć o dobrym nagłośnieniu – w przypadku imprez plenerowych, musi być ono skuteczniejsze niż na salach. Jako DJ z okolic Poznania zapewnię wam nienaganne nagłośnienie plenerowej imprezy.
 • Warto odrobinę podrasować urodę pleneru. Efekty wizualne takie, jak dekoracje światłem, ciężki dym, duże ozdobne napisy czy dekoracje kwiatowe doskonale sprawdzają się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.
 • Plener daje wiele możliwości zajęcia czasu dzieciakom na weselu. Skorzystajcie z oferty animatora zabaw dziecięcych, który pozwoli najmłodszym gościom na znakomitą zabawę.

Organizacja ślubu w plenerze nie jest trudnym zadaniem. Jako DJ z okolic Poznania z chęcią pomogę wam zadbać o szczegóły waszego wesela w dowolnych okolicznościach!