Jak dobrze wybrać salę weselną? – DJ Poznań

Wybór sali weselnej to bez wątpienia jedna z najważniejszych decyzji, jakie będziecie musieli podjąć podczas planowania wesela. Jest to także jeden z najbardziej kosztownych jego elementów, dlatego wybór powinien być dokładnie przemyślany. Czym kierować się podczas poszukiwania idealnej sali na przyjęcie weselne? Mam dla was cennych kilka porad!

Jak wybrać lokal na wesele? 4 ważne kryteria

Na co zwracać uwagę podczas poszukiwań idealnej sali na wesele? Z własnego doświadczenia – jako wodzirej, ale też mąż – z chęcią podrzucę wam kilka cennych wskazówek.

1. Lokalizacja sali

Wiele par decyduje się na ślub i wesele w miejscu swojego zamieszkania. Nie brakuje jednak i tych, którzy chcą powiedzieć sobie „tak” w zupełnie innych okolicznościach, planując ślub „wyjazdowy”. Podczas wybierania lokalizacji sali weselnej miejcie na uwadze nie tylko własne marzenia, ale i wygodę gości. Czy będą mieli możliwość bezproblemowego dotarcia na uroczystość?

Dodatkowo, wesele poza waszym miejscem zamieszkania (i pewnie z dala od domów waszych gości) wiąże się z dodatkowym kosztem, jakim jest zapewnienie noclegu uczestnikom zabawy.


2. Infrastruktura sali weselnej

Na ten punkt składa się kilka czynników. To przede wszystkim wielkość sali, udogodnienia oraz jej otoczenie plenerowe.

  • Wielkość sali weselnej musicie dobrać stosownie do ilości gości na waszym weselu. Niewielka impreza pomieści się w małej restauracji, jednak wesele na 200 osób wymaga już o wiele większej sali balowej.
  • Sala weselna powinna mieć jasno wytyczony, komfortowy sektor dla DJ-a. Powinien on pomieścić niezbędny sprzęt i umożliwić osobie prowadzącej imprezę bezproblemowy kontakt z osobami na parkiecie.
  • No właśnie – parkiet. Idealnie, jeśli będzie oddalony od części jadalnianej, choć jak wiadomo, w praktyce nie zawsze będzie to możliwe. Podział na strefę zabawy i odpoczynku to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku każdego wesela.
  • Jeśli bierzecie ślub wiosną, latem czy na początku jesieni, piękny taras i ogród będą doskonałym dodatkiem do dobrej sali. W chłodnych porach nie musicie brać pleneru pod uwagę.

3. Warunki wynajęcia sali

Doskonale, jeśli w dniu waszego ślubu sala będzie wynajęta na wyłączność. Jeśli już dzielicie restaurację z inną parą upewnijcie się, że nie będziecie sobie „wchodzić w drogę” podczas waszych przyjęć weselnych.

4. Dodatki – atrakcje, dekoracje

Niektóre restauracje oferują własnych barmanów, dekoratorów, usługi montażowe. Choć takie rozwiązania kuszą niższymi kosztami, warto dokładnie zapoznać się z opiniami na temat jakości tych usług. Niestety, często zdarza się, że nie spełniają one oczekiwań młodych małżonków i co gorsza – nie są wykonywane przez prawdziwych profesjonalistów.


Jak to wygląda w praktyce? Zwykle okazuje się, że bezpieczniejszym rozwiązaniem jest poszukiwanie takich ofert „na zewnątrz”. Ponadto, bez problemu znajdziecie osobę, która poza zapewnieniem pięknych dekoracji zaoferuje również oprawę muzyczną i ciekawe zabawy weselne. Jako DJ z okolic Poznania oferuję efekty wizualne takie, jak dekoracje światłem czy ciężki dym w każdym z moich pakietów weselnych, dopasowując je indywidualnie do każdej sali. Na życzenie Pary Młodej pomagam w organizacji dekoracji kwiatowych czy ozdobnych napisów. To o wiele więcej, niż znajdziecie w standardowej ofercie restauracji weselnych.

Wybór sali na wasze wesele nie powinien pozostawać kwestią przypadku. Dokładnie przeanalizujcie każdy detal, aby mieć pewność, że znaleźliście „tą jedyną”. Powodzenia!