Wodzirej z miasta Poznań o… błędach wodzirejów

To jasne, że wypadki chodzą po ludziach. Musisz jednak przyznać, że twoje wesele najpewniej przydarzy się tylko raz w życiu i dobrze byłoby, gdyby obyło się bez wpadek i przykrych sytuacji. A to może się zdarzyć – na przykład wtedy, gdy powierzysz organizację zabaw weselnych niekompetentnej osobie. Dziś podzielę się z tobą moimi przemyśleniami na temat najczęstszych błędów popełnianych przez wodzirejów.

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu większości osób. Śmiało można więc powiedzieć, że nie po to przygotowujesz się do niego miesiącami (a czasem latami!), by coś nieoczekiwanie poszło nie tak. Niestety, bagatelizowanie zawodu, jakim jest konferansjer weselny sprawia, że podczas wesel dochodzi do sytuacji, z których Para Młoda nie jest zadowolona. Jakie są największe przewinienia niedoświadczonych wodzirejów?

5 grzechów głównych wodzireja

1. Brak pomysłu

Dobry wodzirej na weselu zachowuje się tak, jakby żartami „sypał z rękawa”, a świetne pomysły na zabawy wymyślał na poczekaniu. Zdradzę ci jednak, że tak to nie działa. Przed każdym zleceniem, do wesela należy się gruntownie przygotować – repertuar, zabawy weselne i efekty specjalne są w końcu ustalane jeszcze z Parą Młodą na etapie przygotowań. Dla wodzireja, który nie wie, jak zachować się, gdy na imprezie wieje nudą, nie ma usprawiedliwienia!

2. Słaby kontakt z gośćmi

Kiedyś wspominałem już o cechach, którymi powinien wyróżniać się dobry wodzirej. Jedną z tych najważniejszych jest otwartość na ludzi. Nawet, jeśli konferansjer ma zły dzień, jest wkurzony lub smutny, na czas imprezy musi o tym po prostu zapomnieć. Wiadomo, że emocje potrafią zawładnąć człowiekiem, jednak w tym przypadku fachowca rozpoznaje się właśnie po przyjaznym usposobieniu „mimo wszystko”.

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że wodzirej na wesele, który nie ma kontaktu z gośćmi i nie zachęca ich do zabawy, nie jest najlepszym wyjściem…

3. Brak inwestycji w siebie i sprzęt

To jasne – gdy rozpoczyna się wodzirejską działalność, nie każdego stać na najlepszy sprzęt grający czy udostępnienie specjalnych efektów. Wychodzę jednak z założenia, że aby mieć coś ciekawego do zaoferowania klientom, trzeba najpierw poczynić inwestycje w siebie – mam tu na myśli nie tylko kupno sprzętu tak dobrego, jak to tylko możliwe, ale także stałe szkolenie się i szperanie w weselnych trendach. Wodzirej, który zatrzymał się na latach 90-tych? Stanowczo odradzam!

4. Popijanie na weselu

Chyba nie muszę tłumaczyć, że takie zachowania dyskwalifikują nie tylko wodzireja, ale każdą inną osobę, która pozwala sobie na picie w czasie pracy. Zwłaszcza tak odpowiedzialnej.

5. Brak zaangażowania

Niestety, konferansjerów, którzy chcą jedynie odbębnić swoją robotę nie brakuje. Takie myślenie sprawia, że do każdej Pary Młodej podchodzą mechanicznie – nie chcąc poznawać ich gustów, marzeń, zamysłu na piękny ślub. A przecież zawiązanie nici porozumienia na linii wodzirej – Młodzi to gwarancja, że wszystko pójdzie jak z płatka.

Błędów, które są nagminnie popełniane przez konferansjerów weselnych jest z pewnością więcej. Jeśli szukasz wodzireja z okolic miasta Poznań, który poprowadzi twoje wesele najlepiej, jak to tylko możliwe – czekam na kontakt! A może masz już doświadczenia z nieprzyjemnymi konferansjerami, o których możesz opowiedzieć w komentarzu?