8 pytań do wodzireja przed podpisaniem umowy – DJ wodzirej Poznań

Wszystkie elementy waszego wesela powinny być dopięte na ostatni guzik – tak, abyście w tym dniu nie musieli martwić się absolutnie niczym. Sądzę, że wybór DJ-a czy wodzireja nie powinien być kwestią przypadku. O co pytać, by „wywęszyć” profesjonalistę?

Kwestii, które warto omówić przed współpracą z wodzirejem jest całkiem sporo. Z pewnością każdy fachowiec zadba o to, aby nic nie zostało pominięte. Nie zaszkodzi jednak, jeśli i wy na pierwszym spotkaniu zjawicie się właściwie przygotowani. Poniżej znajdziecie przykładowe pytania do wodzireja i DJ-a, które w moim mniemaniu są jednymi z tych najważniejszych!

1. Ile wynosi cena usługi?

Zakładam, że jeszcze przed rozmową z wodzirejem ustaliliście wspólnie, jaką kwotę możecie przeznaczyć na tę weselną usługę. Zorientujcie się, jakie atrakcje możecie zamówić u konferansjera weselnego w ramach waszego budżetu. To ważny temat, który warto poruszyć już na samym początku.

Pamiętajcie, aby dopytać o kwestie zaliczki, rozwiązania umowy i tego, ile godzin obejmuje dana oferta.

2. Jaki jest styl prowadzenia zabawy?

Wodzireje są różni. Jedni z uporem maniaka będą chcieli realizować własne wizje, inni z przyjemnością wezmą pod uwagę wasze pomysły. Znajdźcie takiego, z którym wspólnie zaplanujecie idealny scenariusz wesela. Razem omówcie to, jak będzie zwracał się do gości, jakiego rodzaju zabawy weselne pojawią się na przyjęciu itp.

3. Jak wygląda repertuar muzyczny?

Niejednokrotnie spotkałem się z historiami, w których DJ weselny sądził, że wie lepiej, do czego powinni bawić się weselni goście i Para Młoda. Nie jest to do końca trafione podejście – na waszym weselu sprawdzi się osoba, która weźmie pod uwagę wasze upodobania muzyczne. Oczywiście, miejcie „z tyłu głowy” i to, że dobry DJ nie będzie prowadził imprezy wbrew sobie – nie każdy zgodzi się na stuprocentowy repertuar disco polo.

Dobrze jest znaleźć osobę, która zagwarantuje Młodym złoty środek. Jako wodzirej z okolic miasta Poznań dysponuję szerokim repertuarem muzycznym, w którym każdy znajdzie swoje ulubione hity. Z chęcią jednak dopasowuję muzykę dynamicznie do tego, jak bawią się goście i uwierzcie mi – to zawsze działa.

4. Jaka jest częstotliwość piosenek?

W jakich momentach pozwolić gościom na zabawę, a kiedy postawić na chwilę wytchnienia? Jeśli wasze wesele wiąże się z ustalonym harmonogramem, takie detale również warto ustalić z wodzirejem lub DJ-em.

5. Jaki sprzęt posiada?

Nie musicie być od razu specjalistami od nagłośnienia, jednak nie zaszkodzi dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje DJ. O jakości konkretnych urządzeń możecie przeczytać w sieci.

6. Jakie ma doświadczenie?

Poproście wodzireja o zdjęcia czy filmy z imprez, które dotychczas prowadził. Dzięki temu zobaczycie, jak naprawdę sprawdza się w „akcji”.

7. Czy zapewnia efekty specjalne?

Czy konferansjer weselny dysponuje efektami, jak dekoracje światłem, ciężki dym, wytwornica baniek? Jeśli chcecie tak ozdobić waszą salę weselną, wynajmując dekoracje u wodzireja lub konferansjera możecie zaoszczędzić.

8. Jakie wymagania musi spełnić sala?

Wielkość sali, napięcie elektryczne czy wielkość sceny to ważna informacja dla większości DJ-ów. Zapytajcie o te wymogi jeszcze przed zdecydowaniem się na współpracę.

To tylko niektóre z tematów, które każdy wodzirej powinien poruszyć wraz z Parą Młodą przed współpracą. Zadbajcie o to, by na samym jej początku zostało ustalona jak największa ilość szczegółów wesela. Wtedy na pewno wypadnie znakomicie.